Miasto i Gmina Pelplin
Biuro prasowe Urzędu Miasta i Gminy Pelplin
facebook
https://www.facebook.com/gminapelplin/videos/445048489434840/
2019-08-19, 12:32
facebook
Magda Głodek z Klub Sportowy Bloczek Team Pelplin pokonuje na punkty 7:6 Chinkę Wu i zdobywa ? BRĄZOWY MEDAL MISTRZOSTW ŚWIATA JUNIOREK ‼️
2019-08-16, 20:43
facebook
Jeżeli chcecie posłuchać o Pelplinie to włączcie Radio Gdańsk S.A. Nadajemy do godz. 14.00 ☺️
2019-08-16, 12:33
facebook
Jak co roku 15 sierpnia w Pelplinie odbył się Dzień św. Bernarda – Patrona Miasta Pelplina. To cykliczne wydarzenie jest jednym z najważniejszych świąt miasta. W swej formie i treści nawiązuje do cysterskich korzeni Pelplina oraz lokalnych tradycji i obyczajów. Podczas imprezy promuje się miody, zioła oraz dary runa leśnego. Dzień św. Bernarda to doskonała okazja, by za przyczyną jego dziedzictwa zadbać o duszę i ciało.
Wydarzenie rozpoczęła Msza św. na przystani Jana III Sobieskiego pod przewodnictwem Biskupa Pelplińskiego dr. Ryszarda Kasyny. Następnie miało miejsce powitanie wszystkich zgromadzonych gości oraz oficjalne rozpoczęcie świętowania Dnia św. Bernarda. Na wszystkich którzy wybrali się tego dnia do Pelplina czekała moc atrakcji m.in.: prezentacje kół pszczelarskich - pszczelarstwo dawniej i dziś, kiermasz sprzętu pszczelarskiego, rękodzieła ludowego i artystycznego, stoiska z ziołami i kosmetykami, stoiska z miodami, produktami pszczelimi, degustacje oraz prezentacja drzew i krzewów miododajnych. Podczas wydarzenia można było także przyjrzeć się pracy bartnika, samodzielnie spróbować zbić ramkę dla pszczół czy też sprawdzić się w produkcji świec oraz figury z wosku. W ramach wydarzenia odbył się także: Turniej Kół Gospodyń Wiejskich gmin: Pelplin – Skarszewy oraz Konferencja Pszczelarstwo w życiu Cystersów i rozwój bartnictw. Dzień św. Barnarda zakończył koncert Kociewsko-Kaszubskiej Orkiestry Dętej „Torpeda”
Już dziś zapraszamy wszystkich za rok !
2019-08-16, 11:26
facebook
https://www.facebook.com/900565879966662/posts/2451627978193770
2019-08-14, 23:38
facebook
https://www.facebook.com/KociewieOnline/photos/a.570278780172300/570280083505503/?type=3
2019-08-14, 23:11
facebook
14 sierpnia 2019 roku o godz.19:00 w ramach XXI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Pelplinie odbył się koncert plenerowy w Ogrodach Biskupich.
W pierwszej części koncertu usłyszeliśmy Duo Ardente na instrumentach: wiolonczeli i akordeonie. Cały program był bardzo interesujący, artyści zaimponowali nam w wykonaniu utworów między innymi Adrien Francois-Servais: Fantazja temat dwóch pieśni rosyjskich; Ennio Morricone: Temat z filmu Misja oraz Astor Piazzolla: Le grand Tango.
W drugiej części koncertu wystąpił zespół PIRAMIDY, którego gitarzystą jest pelplinianin Tomasz Imienowski. Koncert poświęcony był dwóm największym bardom XX wieku – Włodzimierzowi Wysockiemu i Bułatowi Okudżawie.
Dziękujemy gościom obecnym tego wieczoru za przybycie na koncert, a nieobecnych zapraszamy na kolejne nasze wydarzenia kulturalne.
Dziękujemy również wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego kulturalnego wydarzenia.
2019-08-14, 22:23
facebook
Są już pierwsi goście❗zaczynamy o ⏱️ godz. 19.00 w Ogrodzie Biskupim ????
Serdecznie zapraszamy :-)
2019-08-14, 18:23
facebook
Wszystko już gotowe‼️???? Czekamy na Was w Ogrodzie Biskupim o godz. 19:00! ????
Zapraszamy‼️
2019-08-14, 15:28
facebook
14 sierpnia 2019 roku o godzinie 19:00 w Ogrodach Biskupich odbędzie się koncert promujący młode talenty.

W pierwszej części koncertu usłyszymy Duo Ardente z Krakowa.

Francois-Servais: Fantazjana temat dwóch pieśni rosyjskich Ennio Morricone: Temat z filmu Misja Astor Piazzolla: Le grand TangoDuo Ardente (Aleksandra Lelek - wiolonczela i Maciej Zimka -akordeon) tworzą wybitni absolwenci Akademii Muzycznej w Krakowie, a także Leopold Mozart Zentrum University w Augsburgu. Mają na swoim koncie liczne koncerty w kraju i za granicą. Są laureatami wielu krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych. Podczas koncertów publiczność szczególnie docenia ich pasję, temperamenty i emocje, które przekazują. Recenzje koncertowe wskazują na bardzo dobry warsztat, doskonały dźwięk, muzykalność, duet przykuwa uwagę słuchaczy. W 2016 roku ukazała się ich debiutancka płyta zawierająca kompozycje F. Servais, S. Gubaiduliny, Z. Bargielskiego i A.Piazzolli.

Duo Ardente wystąpiło m.in. na takich festiwalach jak: 7th MOZG Festival w Bydgoszczy, III Krakowski Festiwal Akordeonowy, XVIII Międzynarodowych Sanockich Spotkaniach Akordeonowych, 8 Festiwalu "Wawel o zmierzchu" w Krakowie, 12. Les Cles du Classiquew Sailagouse (Francja), Polish Summer w Londynie (Anglia) cyklu koncertów w "Atmie"
w Zakopanem czy cyklu koncertóww „Lempertz” w Brukseli (Belgia). Duet otrzymał Stypendium Twórcze Miasta Krakowa (2013) jak również stypendium Fundacji „Grazzella” (2017)

W drugiej części koncertu wystąpi zespół PIRAMIDY, którego gitarzystą jest pelplinianin Tomasz Imienowski.

Zapraszamy Państwa na niezwykły wieczór poświęcony dwóm największym bardom XX wieku – Włodzimierzowi Wysockiemu i Bułatowi Okudżawie. Ich twórczość wpisała się na zawsze w historię
i tradycję piosenki. Swoją charyzmą docierali do milionów odbiorców na całym świecie. Na scenie zabrzmią ich największe i najpiękniejsze, także najbardziej znane przeboje. Wykonywać je będą Piotr Kajetan Matczuk, Tomasz Imienowski, Artur Chyb – muzycy zespołu PIRAMIDY.

Ten koncert to niezapomniany, przesycony nostalgią, naznaczony odrobiną filozoficznej zadumy, ale nie pozbawiony humoru i nutki satyry wieczór spędzony z pięknym słowem i cudowną muzyką. Dobór repertuaru został starannie przemyślany. Czeka nas długa chwila rozrzewnienia obrazem muzycznym, którego ilustratorem jest doskonały głos Piotra Kajetana Matczuka i perfekcyjny akompaniament Tomasza Imienowskiego i Artura Chyba.

Pieśni, składające się na ten niezwykły projekt, zostały wybrane przez muzyków w bardzo przemyślany sposób. Program charakteryzuje się zróżnicowaniem pod kątem muzycznym. Podczas koncertu muzycy opowiadają o barwnym i dramatycznym życiu obu bardów. W czasie koncertu będzie można usłyszeć niezapomniane piosenki Włodzimierza Wysockiego: w tym legendarne „Ochota na Wołkov”, „Centrala zero siedem”, „Gdzie Wywiozą” oraz najbardziej znane pieśni Bułata Okudżawy m.in.: „Aleksander Sergiejewicz Puszkin”, „Pieśń o Huzarze” a także „Modlitwę - Dopóki ziemia kręci się”.WYKONAWCY:

Piotr Kajetan Matczuk

Pianista, gitarzysta, aranżer, autor piosenek. Lider i założyciel zespołu PIRAMIDY. Autor muzyki teatralnej i filmowej, m.in. kierownik muzyczny zespołu Krzysztofa Tyńca. Dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Szlakiem Bardów”. Koncertował w Polsce i w Europie, m.in. w Hadze w Holandii, w Brunssum w bazie wojskowej NATO Allied Joint Force Command Brunssum dla polskiej kadry dowodzącej misją w Afganistanie, w Vianden w Luksemburgu, wielokrotnie w Berlinie, m.in. w Columbiahalle, Ernst Reuter Saal, Ufafabrik, Filmbuhne am Steinplatz, w Fontanehaus na oficjalnych obchodach 25-lecia zburzenia Muru Berlińskiego, w Kolonii, w Monachium, we
Frankfurcie, w Genewie w Szwajcarii w Stałym Przedstawicielstwie RP przy ONZ, w Brugg, w Zurichu, na Litwie – w Solecznikach i w Wilnie oraz w Rosji – w Moskwie w Sali Koncertowej im. Piotra Czajkowskiego. Akompaniował w Teatrze Ateneum w Warszawie. Autor muzyki do monodramu „Życiorys” w reż. Wojciecha Wysockiego. Wykonał muzykę oraz wystąpił w filmie dokumentalnym pt. „Bard” w reż. Katarzyny Kościelak (prod. TVP2)


Artur Chyb

Gitarzysta pochodzący z Tomaszowa Mazowieckiego. Obecnie jest związany z trójmiejskim światem muzycznym. Studiował na wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Przez wiele lat uczestniczył w niemieckich produkcjach musicalowych m.in. : Starlight, Hot Stuff, czy Ray Charles. Grał w spektaklach muzycznych wystawianych w wielu europejskich krajach. W Polsce współpracował z zespołem Czerwone Gitary, zespołem Farba, grupą Rezerwat oraz Paullą. Jako muzyk sesyjny gra w wielu uznanych projektach muzycznych


Tomasz Imienowski

Gitarzysta basowy, kontrabasista, kompozytor. Z muzyką związany od dzieciństwa. Porusza się biegle we wszystkich stylach muzycznych, jednak najczęściej można go spotkać z piosenką autorską, ambitnymi projektami poetyckimi. Na scenie pojawia się z zespołem Krzysztofa Tyńca, zespołem Piramidy oraz jako muzyk sesyjny w produkcjach bluesowych i jazzowych. Współpracował z Teatrem Ateneum w Warszawie.

Ceniony jest przede wszystkim za świetny groove i pracę sekcyjną. Został zaproszony do gościnnego występu na rejestrowanym i wydanym w 2012 roku koncertowym DVD Wojtka Pilichowskiego.

Zagrał ponad tysiąc koncertów w całym kraju i za granicą (Dania, Niemcy, Holandia, Francja, Łotwa, Litwa, Rosja, Czechy, Szwajcaria, Chorwacja, USA). Koncertował także w radiu i telewizji
2019-08-12, 09:24
facebook
Zapraszamy!
2019-08-12, 09:13
facebook
„Informujemy, że w związku z rozpoczynającą się przebudową drogi powiatowej nr 2820G (ul. Kościuszki), od dnia 12 sierpnia 2019 r. nastąpi zamkniecie drogi na odcinku od granicy miasta Pelplin do skrzyżowania z ulicą Ks. Pasierba (Etap 1).

W obrębie zamkniętego odcinka drogi przejazd udostępniony zostanie tylko dla mieszkańców posesji zlokalizowanych przy zamykanym odcinku.

Sugerowany objazd w kierunku Kulic przez ul. Pasierba.

Na terenie miasta pojawi się się tymczasowe oznakowanie sygnalizujące objazdy.

Za utrudnienia przepraszamy.

Na stronie www.pelplin.pl do pobrania szczegółowa organizacja ruchu.
2019-08-09, 13:55
facebook
W dniu 09.08.2019r. w Pelplinie na ulicy Mickiewicza 40 ( przy rondzie) odłowiono błąkającego się psa przedstawionego na zdjęciu. Właściciela lub osoby znające właściciela albo osoby chcące zaopiekować się psem proszone są o kontakt ze Strażą Miejską w Pelplinie . Kontakt telefoniczny: 58 536 12 08 , kom. 784 018 518.
2019-08-09, 13:12
facebook
https://www.facebook.com/pcspelplin/photos/a.1779854895638838/2190286387929018/?type=3
2019-08-08, 09:04
facebook
Zapraszamy!
2019-08-07, 13:41
facebook
Zapraszamy!
2019-08-07, 13:40
facebook
WYSTAWA I WARSZTATY PISANIA IKON
W ramach dnia św. Bernarda patrona Pelplina w dniach 12 -15.08.2019 roku zapraszamy do wzięcia udziału w nauce ikonopisania. Warsztaty będą się odbywać w godzinach od 16.00 do 17.30/18.00 . Koszt 50zł. Wszystkich zainteresowanych udziałem w zajęciach ( w celu zapisów lub pozyskania szczegółowych informacji) prosimy o kontakt telefoniczny lub osobisty w Diecezjalnym Centrum Informacji Turystycznej w Pelplinie.
ul. Pl. Tumski 1.
tel. 58-536-19-49
Serdecznie zapraszamy !
2019-08-07, 13:28
facebook
https://www.facebook.com/pcspelplin/photos/a.1779854895638838/2188970424727281/?type=3
2019-08-06, 12:21
facebook
Trwają remonty stołówek w szkołach w ramach programu „Posiłek w szkole i w domu”

Wakacje są tradycyjnie okresem prac remontowych w szkołach. Największy zakres prac zaplanowano w Zespole Kształcenia i Wychowania w Rudnie oraz w Rajkowach, w związku z otrzymanym dofinansowaniem z rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”.
Każda ze szkół otrzymała 80 tys. zł dofinansowania oraz 20 tys. zł wkładu własnego pochodzącego ze środków budżetu Gminy. Otrzymane dofinansowanie wraz z wkładem własnym w całości zostanie wykorzystane na doposażenia i poprawę standardu obecnie funkcjonujących stołówek szkolnych. W ramach projektu możliwe będzie również doposażenie kuchni oraz stołówki w nowy sprzęt, zastawy stołowe, urządzenia AGD, meble, stoły, krzesła i wiele innych.
Już dziś widzimy pierwsze efekty remontów w stołówkach szkolnych.
2019-08-05, 15:16
facebook
https://www.facebook.com/lot.kociewie/photos/a.185242584846154/2336526656384392/?type=3
2019-08-05, 13:47
facebook
https://www.facebook.com/gminapelplin/photos/a.900703289952921/2461626190527282/?type=3
2019-08-05, 11:15
facebook
Zapraszamy do @Gniew - miasto z charakterem... szczególnie w najbliższy weekend. Przy okazji zachęcamy do konkursu! ??❤
2019-08-05, 09:39
facebook
1 sierpnia podczas Jarmarku Św. Dominika w Gdańsku odbyło się Święto Kociewia, które przez wiele lat gości na tej największej imprezie wystawienniczo-plenerowej w Europie pod nazwą Unikaty z Kociewia. Korowód Kociewski wyruszył spod Zielonej Bramy o godzinie 14:00. Zaprezentowały się gminy z całego kociewskiego regionu wraz ze swoimi włodarzami. Barwny przemarsz zatrzymał się na Placu Kobzdeja. Tam nastąpiła prezentacja kulturalna, artystyczna oraz promocyjna regionu.
2019-08-02, 11:13
facebook
https://www.facebook.com/lot.kociewie/videos/478175519639739/
2019-08-02, 11:07
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy | Zgoda cookies