Spotkajmy się na wyborach - wspólna kampania miast i ZMP
Gmina Pelplin wspólnie ze Związkiem Miast Polskich zachęca mieszkańców do udziału w tegorocznych wyborach parlamentarnych.
2019-09-27, 12:55

25 września br. przedstawiciele miast - Warszawy, Gliwic, Łodzi, Sopotu i Związku Miast Polskich zainaugurowali w stolicy kampanię profrekwencyjną w miastach.

- Pamiętajmy, że w wolnych wyborach liczy się każdy głos i każdy głosujący może zadecydować o przyszłości swojego kraju. Większość wybiera za niegłosujących. Znów zachęcamy mieszkańców do pójścia do urn wyborczych – powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy.

- Chcemy, aby wybory były świętem w każdym polskim mieście. Dodatkowo zachęcamy przedstawicieli lokalnej administracji do otwarcia urzędów w sobotę, 5 października, aby ułatwić odbiór zaświadczeń wyborczych - mówił Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic i prezes Związku Miast Polskich.

Wybory do Sejmu Rzeczypospolitej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej odbędą się w niedzielę 13 października 2019 roku. Głosować będzie można bez przerwy od godz. 7.00 do godz. 21.00.

KONTAKT / AUTOR
Biuro prasowe
Urząd Miasta i Gminy Pelplin
796142033
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy